Rekisteröidy Soliferian käyttäjäksi


"Solifer-harrastajien asialla jo vuodesta 1999."

50cc viripytyt
#1
http://www.puchshop.de/catalog/dmp-50ccm...-1309.html
kannattaisko ostaa tää ? onko kokemusta 50 pytyistä et tuoko paljo tehoja?
Vastaa
#2
Ei oo kokemusta kuin vakio pytystä, mutta järki kulta sanoo että kun tuo on 6 kanavainen pytyy ja isommat aukot muutenkin niin tehoa se tuo. mutta jos sitä käytetään vakio putken ja kaasarin kanssa tehoja tuskin tulee ollenkaan.
rahalla saa ja solikalla pääsee Cool
Vastaa
#3
ei ole kokemuksia mutta voin sanoa ettei kauaa kestä... näkee jo hinnasta... ja jos kestävyyttä ja tehoa haluut niin osta tämä: http://www.puchshop.de/catalog/athena-50...p-190.html tällä pitäs lähtee aika kivastiNauru

^tuon lisäks tehoputki, kp-kansi, 16-18mm kaasari ja välit niin saattaa mennä aika kivasti...
...
Hae
Vastaa
#4
Ota huomioon MopediReisseri että tuon hinnalla saa jo 3 noita halvempia! kannattaa ostaa se halvin ja siihen sitten joku laadukkaampi mäntä.
rahalla saa ja solikalla pääsee Cool
Vastaa
#5
Joo ja muistakaapi että noissa saattaa joutua avartamaan lohkoja, kun sylinteri putki on paksu ja ohivirtauskanavia kans.
Solifer sm x2
Termo Export x2
Vastaa
#6
Miksi tuo halvempi ei toimisi? Valujälki ehkä hieman huonompaa mutta varmasti ihan toimiva sylinteri. Onhan PV:nkin läppäpytyt Taiwanilaisia, mutta kummasti ne vaan kestää rankasti viilattunakin...
Vastaa
#7
no en minä ainakaan tuota dmp:tä ostais... mielummin vaikka airsalin joka on saman hintainen kun tuo...
...
Hae
Vastaa
#8
kyllä se varmaa sit menee hyvi ku on tehari 16mm kaasari 5 vaihde ja välit laskettu vakio kansi siihe
Vastaa
#9
kyllä se varmaa sit menee hyvi ku on tehari 16mm kaasari 5 vaihde ja välit laskettu vakio kansi siihe
Vastaa
#10
kyllä se varmaa sit menee hyvi ku on tehari 16mm kaasari 5 vaihde ja välit laskettu vakio kansi siihe
Vastaa
#11
miks tää on kolme kertaa täälä ? NauruD
Vastaa
#12
Kannattaa olla noitten Puch Shopin viripyttyjen kanssa tarkkana kun tilailee. Ite tilasin tämän:http://www.puchshop.de/catalog/airsal-65ccm-44mm-p-189.html

Olin siinä käsityksessä, että pitäisi sopia Tomokseen, mutta kun sitten olin ne lohkot jo avartanut niin huomasinkin, että sylinterin alapää on aivan liian pieni. Tarkoittaen siis sitä, että huuhtelukanavien kohdalta ei tiivisty ollenkaan vaan näkee suoraan kampikammioon vaikka sylinteri jo paikalla. Voi perse! Haluaako kukaan ostaa? Halvalla lähtee varsinkin jos samalla kertoo mikä 65 cc pytty tohon oikeasti sopii?

Kyseessä siis luikkutankkinen SM. Vuosimallista ei tietoa, mutta kone on kyllä just samanlainen kuin mitä mulla oli joskus SM-84 solkussa.
Hae
Vastaa
#13
Passaa varmaan pikkuripasen lohkoihin, ja tunturiin.
Vastaa
#14
Iso ja pikkuripasissa on samankokoinen tiiviste pinta, ohivirtauskanavissa vain ero!
Solifer sm x2
Termo Export x2
Vastaa
#15
Eihän niitä Autisan pyttyjä enää mistään saa mutta mitäs täällä ollaan tästä sylinteristä mieltä:
http://www.moposport.fi:8080/workspace.c...e=804P0420

Ainakin näyttäis kuvan perusteella olevan tiivistepintaa pirusti enemmän kuin tossa Airsalissa. Eli mahtasko tolla jo alakerta tiivistyä ja kai toi muuten sopii tomokseen? Kiva tietty olis jos joku tuon nyt oikeasti tietäisi kun ei kauheasti huvittaisi taas ostaa turhaa sylinteriä nurkkiin pyörimäänEmbarassedEmbarassed
Hae
Vastaa


Mahdollisesti samankaltaisia keskusteluja...
Keskustelu: Kirjoittanut Vastaukset: Katsottu: Viimeisin viesti
  Solifer sm viripytyt Sandels 2 2 534 09.11.2022, 12:33
Viimeisin viesti: tomos4g
  Paras 50cc sylinteri?? _zheigginen_ 201 281 269 26.03.2016, 11:30
Viimeisin viesti: Zeta
  Athena 50cc läppäsylinteri Komopot 0 4 808 02.06.2011, 17:21
Viimeisin viesti: Komopot
  metrakit 50cc sylinteri popeta 10 19 916 28.09.2010, 9:17
Viimeisin viesti: Komopot

Vaihda huone:


Keskustelua selaavat: 1 vieras

© Petteri Bamberg 2016

Tutustu Smartyyn Validoi CSS Validoi HTML